دستگير كردن ایران اخلاقی مشایخی ایرانی

دستگير كردن: ایران اخلاقی مشایخی ایرانی هنرمند ایرانیان هنرمندان رییس جمهور جمشید مشایخی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی عوض کردن واکنش‌ها قیمت‌گذاری بازارساز

در سومین روز هفته، بازارساز بعد از ۲۰ روز ترک عادت کرد و قیمت دلار را اوج برد. روز گذشته، دلار بر تابلوی صرافی های عرضه کننده ارز ۴ هزار و ۴۶۴ تومان قیمت خورد

عوض کردن واکنش‌ها قیمت‌گذاری بازارساز

عوض کردن واکنش‌ها قیمت گذاری بازارساز

عبارات مهم : بازار

در سومین روز هفته، بازارساز بعد از ۲۰ روز ترک عادت کرد و قیمت دلار را اوج برد. روز گذشته، دلار بر تابلوی صرافی های عرضه کننده ارز ۴ هزار و ۴۶۴ تومان قیمت خورد که ۴ تومان بالاتر از روز یکشنبه بود. آخرین بار، قیمت دلار قبل از مداخله بازارساز در تاریخ ۲۴ بهمن زیاد کردن را تجربه کرده بود. بخشی از فعالان، عوض کردن واکنش‌ها قیمت گذاری بازارساز ارزی را گامی رو به جلو تعبیر کردند و اظهار داشتند، تضعیف بیش از اندازه قیمت دلار یکی از دلایل طولانی شدن صف های ارزی در بازار بود.

در روزی که روند قیمت گذاری عوض کردن کرد،صمد کریمی،مدیر اداره صادرات بانک مرکزی اعلام کرد: «هرگونه اعلام قیمت خرید و فروش ارز از سوی اشخاص حقیقی و حقوقی، به جز صرافی های عنوان «مقررات ناظر بر عملیات ارزی صرافی ها» وفق ماده ۱۴ آن ممنوع است.» این بیانات در شرایطی صورت گرفت که زیاد فعالان بازار قیمت صرافی های منتخب را دستوری و اداری دانسته اند و عنوان کرده اند، جهت تهیه دلار خارج از صف های ارزی و بدون محدودیت های فعلی قیمت های بالاتری در بازار از سوی صرافی ها ارائه می شود. از نظر آنها، اگر یک فرد به صورت ارادی بخواهد بالای ۵ هزار دلار خریداری کند، صرافی های منتخب پاسخگو نیستند و وی باید جهت تهیه ارز مورد نیاز خود به بازار آزاد مراجعه کند که دلار را با قیمت بالاتری عرضه می کنند. پیش از این نیز در ماه های ابتدایی شروع به کار سامانه سنا این مقام مسوول تاکید داشت تنها قیمت های این سامانه به رسمیت آشنا می شود؛ ولی این اتفاق رخ نداد و آخر بازار راه خود را جدا کرد.

عوض کردن واکنش‌ها قیمت‌گذاری بازارساز

این در حالی بود که این سامانه می توانست به شفافیت معاملات کمک بیشتری کند و با در نظر گرفتن قیمت های بازار، به رسمیت آشنا شود. بعضی کارشناسان هشدار داده اند، چنین نگاه های بوروکراتیکی که در مورد قیمت ارز در میان بعضی مسوولان وجود دارد، در نهایت می تواند تلاش های مثبت بازارساز را نیز خنثی کند. بازارساز در آخرهای بهمن ماه با ارائه بسته ۳ بندی توانست التهابات به وجود آمده در بازار را مدیریت کند؛ راه اندازی سامانه «نیما» و ممنوعیت ثبت سفارش با دلار از دیگر کارها بانک مرکزی در هفته های اخیر بودند که می توانند به شفافیت معاملات و کم کردن التهابات بازار کمک کنند. در این میان، آنچه به نظر می رسد زمینه ساز صف های ارزی در بازار شده است هست، مربوط به افت بیش از اندازه دلار بر تابلوی صرافی های منتخب و امکان آربیتراژ ارزی بوده هست. به عنوان مثال، روز گذشته در حالی که قیمت دلار بر تابلوی صرافی های منتخب ۴ هزار و ۴۶۴ تومان بود، معاملات منطقه سلیمانیه بالای ۴ هزار و ۷۷۰ تومان بود.

در روزی که دلار افزایشی شد، سکه تمام بهار آزادی نیز با ۵ هزار تومان زیاد کردن به قیمت یک میلیون و ۵۸۹ هزار تومان رسید. این اتفاق در حالی رخ داد که سکه در ابتدای روز به بالای مرز یک میلیون و ۵۹۰ هزار تومان رفته بود؛ آنچه قیمت سکه را از سقف ابتدای روز پایین آورد، حراج بانک کارگشایی بود که سمت عرضه را با تقویت مواجه کرد.قیمت فلز گرانبهای داخلی در روز دوشنبه رفت و برگشت زیاد داشت و گفته های فعالان حاکی از آن است که این فلز گرانبها بعد از ساعت ۳ بعدازظهر خود را تا میانه کانال یک میلیون و ۵۹۰ هزار تومان اوج برد. باید دید، سکه معاملات روز جاری را با بالای مرز یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان شروع خواهد کرد یا در کانال یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان باقی خواهد ماند؟

در سومین روز هفته، بازارساز بعد از ۲۰ روز ترک عادت کرد و قیمت دلار را اوج برد. روز گذشته، دلار بر تابلوی صرافی های عرضه کننده ارز ۴ هزار و ۴۶۴ تومان قیمت خورد

دنیای اقتصاد

واژه های کلیدی: بازار | میلیون | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs