دستگير كردن ایران اخلاقی مشایخی ایرانی

دستگير كردن: ایران اخلاقی مشایخی ایرانی هنرمند ایرانیان هنرمندان رییس جمهور جمشید مشایخی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی زنگ خطر جهت ایرلاین‌های خارجی در آبادان به صدا درآمد

فعالیت‌های شرکت هواپیمایی ایرعربیا در حالی متوقف شد که پیش از آن انتظار می‌رفت دیگر شرکت‌های هواپیمایی خارجی نیز در آبادان حضور یابند.

زنگ خطر جهت ایرلاین‌های خارجی در آبادان به صدا درآمد

زنگ خطر جهت ایرلاین های خارجی در آبادان به صدا درآمد

عبارات مهم : خارجی

فعالیت های شرکت هواپیمایی ایرعربیا در حالی متوقف شد که پیش از آن انتظار می رفت دیگر شرکت های هواپیمایی خارجی نیز در آبادان حضور یابند.

به گزارش ایلنا، صنعت هوایی در کشورهای پیشرفته نقش مهمی در توسعه اقتصادی و همچنین گردشگری داشته است و این کشورها همواره تلاش کرده اند تا از هواپیماهای مُدرن و در عین حال با خدمات دهی ارزان استفاده کنند.

زنگ خطر جهت ایرلاین‌های خارجی در آبادان به صدا درآمد

منطقه آزاد اروند با دارا بودن چهار راه مواصلاتی همچون زمینی، دریایی، هوایی و ریلی یکی از نقاط مهم اقتصادی و گردشگری محسوب می شود.

یکی از راه های مواصلاتی که همواره جهت مردم فعالان اقتصادی و گردشگری دارای اهمیت زیادی هست، صنعت هوایی بوده تا جایی که در تاریخ بیست وسوم مهر سال 1393 یک شرکت هواپیمایی خارجی به نام ایرعربیا فعالیت های خود را در آبادان شروع کرد.

فعالیت‌های شرکت هواپیمایی ایرعربیا در حالی متوقف شد که پیش از آن انتظار می‌رفت دیگر شرکت‌های هواپیمایی خارجی نیز در آبادان حضور یابند.

با توجه به زیاد کردن بستر جهت سرمایه گذاری در شهرهای آبادان و خرمشهر و موقعیت فرودگاه از لحاظ امنیت آسمان در شرایط فعلی منطقه، این پرواز می توانست زمینه ساز برقراری سایر خطوط هوایی به کشورهای همجوار باشد.

این شرکت توانست به وسیله خدمات خود نظر بسیاری از مردم را به خود جلب کند و حتی بعضی اعتقاد به حضور دیگر ایرلاین های خارجی در جهت ایجاد فضای رقابتی زیاد را مورد تاکید قرار دادند.

متاسفانه روز گذشته فعالیت های این شرکت بعد از چندسال خدمات رسانی در این منطقه ناباورانه متوقف شد و آن را می توان یک مناسبت منفی تلقی کرد.

زنگ خطر جهت ایرلاین‌های خارجی در آبادان به صدا درآمد

این اتفاق تصویر العمل های بسیاری از مسئولان را نیز به همراه داشت و باید دید شرکت منطقه آزاد اروند به عنوان نماینده عالی دولت در شهرهای آبادان و خرمشهر چه تدابیری را در این زمینه اتخاذ خواهد کرد و آیا اقدام جدی انجام می دهد؟

رایزنی با مسئولان ایرعربیا

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی آبادان در این خصوص اظهار کرد: اینکه آیا شرکت ایرعربیا دارد از شهر آبادان می رود فقط مختص این شهر نیست و در شهر اصفهان نیز به صورت مشابه انجام شده است است.

فعالیت‌های شرکت هواپیمایی ایرعربیا در حالی متوقف شد که پیش از آن انتظار می‌رفت دیگر شرکت‌های هواپیمایی خارجی نیز در آبادان حضور یابند.

مسعود خیاط زاده تاکید کرد: عنوان در واقع تحریم است و به ما باز نمی گردد؛ بر اساس شرایط تحریم به خاص کشور امارات متحده عربی مقرر شده است فعالیت این پروازها در کشور عزیزمان ایران متوقف شود.

وی ابراز امیدواری کرد: قرار است با مدیرعامل این شرکت در کشور عزیزمان ایران مذاکره کنیم تا مسئولان شرکت منطقه آزاد اروند تسهیلاتی را در نظر بگیرند.

زنگ خطر جهت ایرلاین‌های خارجی در آبادان به صدا درآمد

ضرورت زیاد کردن پروازهای شرکت های معتبر جهانی

خلیل جنامی، مدیر کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر آبادان نیز اظهار کرد: ساختار حمل و نقل و دسترسی راحت و با کیفیت اوج جهت گردشگران یکی از مهمترین ملزومات توسعه هر منطقه گردشگری است.

وی با بیان اینکه در اغلب مناطق توسعه یافته گردشگری دنیا شبکه حمل و نقل با کیفیت و مطلوب و مناسب وجود دارد، ادامه داد: تردیدی نیست که رشد صنعت گردشگری مدیون توسعه سیستم حمل و نقل هست؛ امروزه یکی از معیارهای سنجش سطح توسعه یافتگی هر سرزمینی، نظام حمل و نقل آن سرزمین است.

رئیس کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر آبادان با تاکید بر اینکه گسترش گردشگری بدون توجه به زیرساخت های مورد نیاز این صنعت ممکن نیست، عنوان کرد: برنامه ریزان و دست اندرکاران صنعت جهانگردی زیاد تلاش و تلاش خود را در جهت توسعه زیرساخت های گردشگردی و شاخص ترین آنها یعنی صنعت حمل و نقل درون شهری صرف می کنند.

جنامی در ادامه سخنان خود صنعت هوایی را یکی از ظرفیت های گردشگری آبادان قلمداد کرد و گفت: زیاد کردن پروازهای خارجی باعث حضور زیاد گردشگران در این منطقه خواهد شد.

وی توقف فعالیت شرکت ایرعربیا را ناراحت کننده بیان کرد و تاکید کرد: ما باید به دنبال زیاد کردن پروازهای شرکت های معتبر جهانی باشیم ولی در حال حاضر شاهد توقف فعالیت های شرکتی هستیم که تاکنون نقش مهم در عنوان توسعه گردشگری و در واقع اقتصاد داشته است.

لزوم تقویت صنعت هوایی داخلی

رئیس کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر آبادان در ادامه به سال حمایت از کالای ایرانی اشاره و تصریح کرد: ما باید صنعت هوایی داخل کشور را نیز تقویت کنیم و با ارائه خدمات زیاد بتوانیم آنها را راغب به زیاد کردن یا برقراری پرواز در فرودگاه بین المللی آیت الله جمی آبادان کنیم.

وی ادامه داد: اکنون آژانس های زیادی در آبادان فعالیت می کنند و به طور حتم با زیاد کردن پروازها در این منطقه شاهد اشتغالزایی زیاد نیز خواهیم بود.

نقش مهم ایرلاین های خارجی در توسعه گردشگری

جمال عامری نسب، مدیر اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آبادان نیز اظهار کرد: به طور حتم فعال بودن خطوط هوایی پروازهای خارجی نقش به سزایی در احیا و شکوفایی گردشگری منطقه دارد.

وی با بیان اینکه به هر اندازه امکانات رفاهی و جاذبه های دیدنی در یک منطقه وجود داشته باشد ولی بدون حضور گردشگر معنایی پیدا نمی کند، افزود: توقف فعالیت شرکت هواپیمایی ایرعربیا در آبادان باعث ناراحتی شده است است.

سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فعالیت های ایرعربیا را در ورود و خروج گردشگران به این منطقه مهم برشمرد و گفت: ورود گردشگران خارجی به خاص گردشگران حوزه خلیج فارس در منطقه باعث ایجاد اشتغال جوانان شده است است.

واژه های کلیدی: خارجی | فعالیت | آبادان | اقتصادی | گردشگری | گردشگری | گردشگران | خطوط هوایی | منطقه آزاد اروند

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs